In the picture Anasztásia

2 december 2022 -  | Herbert van Daalen

Anasztásia in Oekraïne werd geboren in 2017 als het 4e kind in de familie. Haar moeder staat er alleen voor om de zes kinderen op te voeden. De oudste is Nikoletta, geboren in 2009, dan komt Vitalij, geboren in 2011, Ildikó in 2014, Anasztásia in 2017, Máté in 2019 en de jongste is nog maar pas geboren, in 2022.

Het huis waar ze wonen is vervallen, het pleisterwerk brokkelt af. De condities waaronder ze leven zijn heel erg krap. Zeven mensen leven opgepropt in het zeer kleine huis met alleen één kamer. Alles gebeurt in deze ene ruimte. Ze proberen het een beetje warm te krijgen met een tijdelijke kachel. Wassen is een groot probleem, er is geen water en al helemaal geen douche/badkamer. De moeder kookt wat eten op een elektrisch toestelletje. Deze familie leeft al lang in deze miserabele situatie. De consequenties van de oorlog en de prijzen van voedsel maakt het voor hen steeds moeilijker om rond te komen en maakt hen steeds armer. Tekort aan voedsel is het resultaat en dat geeft problemen voor zowel de mentale als de lichamelijke gezondheid en ontwikkeling. De kinderen hebben geen eigen bed, er is geen plek om aan een tafel iets voor school te leren. Er is geen goede verlichting en zeker geen rustige, stille atmosfeer. Om op deze manier te ontwikkelen en mee te kunnen op school en kennis op te doen is onmogelijk. Ze hebben geen kans om uit deze verwerpelijke armoede, waarin ze geboren zijn, te komen.

Anasztásia is een vriendelijke, schattige, rustige en goed gehumeurde kleine meid. Helaas heeft ze geen spreekvaardigheid ontwikkeld. Ze begrijpt wat er wordt gezegd maar ze kan niet antwoorden. Ze zou professionele hulp nodig hebben. Door het gebrek aan onderwijs van de moeder kan zij Anasztásia niet helpen met haar spraak vaardigheden, ze kan ook de oudere kinderen thuis niet helpen met hun schoolwerk. Gelukkig gaat ze naar de Romaschool en wordt er gewerkt aan het verbeteren van haar spreekvaardigheid.


--- Ontdek meer over onze huidige campagne ---

Meer informatie over onze huidige campagne

24 november 2023

Arnold, een 12 jarige jongen, woont samen met zijn ouders en 4 broers in Kibed. Soms krijgen de vader en de oudste jongens een tijdelijk baantje en verdienen ze wat geld. Maar de ouders van Arnold hebben geen vaste... Lees meer

10 november 2023
Thema:

Ben jij een fan van sociale media? Weet jij onze doelgroepen goed aan te spreken? Ben je creatief in het maken van beeld en ben je scherp in tekst? Voor Hulp Oost Europa zijn we op zoek naar een... Lees meer

10 november 2023
Thema:

Stichting HOE zoekt per 1 december of z.s.m. daarna een vrijwilliger met affiniteit voor marketing en fondsenwerving en die meedenkt in de commissie fondsenwerving en publiciteit. Samen met de commissie, een marketeer en het reclamebureau ga je de communicatiestrategie... Lees meer